• PERSONÁLNE SLUŽBY
 • 0800 500 808
 • 0800 500 909
 • info@projob.sk
 • Pon - Pia: 8:00 - 16:00

Práca po materskej dovolenke

Po materskej dovolenke môže byť návrat do práce pre mnohé ženy emocionálne a organizačne náročný. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri návrate do práce po materskej dovolenke:

 1. Plánovanie a príprava: Urobte si plán, ako sa postupne vrátiť do pracovného tempa. Možno by ste mohli začať s krátkou pracovnou dobou a postupne ju zvyšovať, aby ste sa dostali späť do zvyku.

 2. Komunikácia s nadriadenými: Pred návratom do práce si osvojte komunikovať so svojimi nadriadenými o svojich obavách a potrebách. Diskutujte o možnostiach flexibilného pracovného času, telepráce a podobných veciach, ak to vaše pracovné prostredie umožňuje.

 3. Vyberte si vhodný spôsob starostlivosti o dieťa: Uistite sa, že máte vyriešenú starostlivosť o svoje dieťa počas vášho pracovného dňa. Buďte dobre informovaní o všetkých možnostiach, či už ide o detskú starostlivosť, opatrovanie, alebo starostlivosť od členov rodiny.

 4. Organizácia a časový manažment: Zlepšte si svoje zručnosti v oblasti organizácie a plánovania. Vytvorte si harmonogram, ktorý vám umožní efektívne zvládať prácu aj starostlivosť o dieťa.

 5. Nezabúdajte na seba: Vrátenie sa do práce po materskej dovolenke môže byť náročné na emocionálnej úrovni. Uistite sa, že sa nestaráte iba o iných, ale aj o seba. Dajte si dostatok času na oddych a záujmy mimo pracovného prostredia.

 6. Podpora od rodiny a priateľov: Hľadajte podporu od svojich blízkych. Rodina a priatelia vám môžu byť oporou a pomôžu vám vyrovnať sa so zmenami a novými výzvami.

 7. Buďte trpezlivá: Nezabudnite, že návrat do práce po materskej dovolenke je proces, ktorý vyžaduje čas na adaptáciu. Buďte trpezlivá sama k sebe a dajte si čas na prispôsobenie sa novému pracovnému a rodinnému harmonogramu.

Najdôležitejšie je nájsť rovnováhu medzi vašou pracovnou kariérou a rodinným životom. Každá žena má iné potreby a predstavy o tom, ako chce zladiť tieto dve sféry života. Nebojte sa požiadať o pomoc, ak ju potrebujete, a pamätajte, že dôležité je nájsť riešenie, ktoré vám vyhovuje vám a vašej rodine.